6/12/2010 - Lawton Speedway Results...
Championship Sprints
A-Main 01 --1. Robert Sellers,
Mustang; 2. Chris Loyd, Moore; 3. Jimmy Taylor, Oklahoma City; 4. Terry
Holland,Piedmont; 5. Kyle Ezell, Elgin; 6. Jerry
Kyser, Del City; 7. Steven Davis, Randlett; 8. Michael Gossman, Yukon;
9.Nick Bates, Lawton; 10. Shawn Bloomquist,
Cache; 11. Shane Sellers, Mustang; 12. Koby Barksdale, Norman.
Heat 01 --1. Terry Holland,
Piedmont; 2. Kyle Ezell, Elgin; 3. Robert Sellers, Mustang; 4. Shawn
Bloomquist, Cache; 5. Nick Bates, Lawton; 6. Chris Loyd, Moore.
Heat 02 --1. Shane Sellers,
Mustang; 2. Jimmy Taylor, Oklahoma City; 3. Michael Gossman, Yukon; 4.
Koby Barksdale, Norman; 5. Jerry Kyser, Del City; 6. Steven Davis, Randlett.
Mini Stocks
A-Main 01 --1. Sammie Henning,
Lawton; 2. David Carpenter, Lawton; 3. Payton Zentgraf, Wichita Falls,
Texas;4. Justin Keith, Lawton; 5. Brian Ward, Edmond; 6. Preston Spitsnaugle,
Wichita
Falls, Texas; 7. Jonathon Hicks,Cyril; 8. Ricky Botts, Lawton; 9. Dustin Southerland, Geronimo.
Heat 01 --1. Payton Zentgraf,
Wichita Falls, Texas; 2. Sammie Henning, Lawton; 3. Preston Spitsnaugle,
WichitaFalls, Texas; 4. Ricky Botts, Lawton; 5.
Morgan Fletcher, Lawton.
Heat 02 --1. Jonathon Hicks,
Cyril; 2. David Carpenter, Lawton; 3. Justin Keith, Lawton; 4. Brian
Ward,
Edmond; 5. Dustin Southerland, Geronimo.
USA Modified
A-Main 01 --1. Casey McClaskey,
Ponca City; 2. Stan Reed Jr, Oklahoma City; 3. Doug Bragg, Wheatland; 4. Thomas Nunley, Marlow; 5. Daniel Cox, Lawton; 6. Harold Winton, Jr,
Waurika; 7.
Charlie White, Lindsay; 8.Hunter Marriott, Brookfield, Mo.; 9. Ed Dunn, Chattanooga; 10. Chadd
Howell,
Waurika; 11. Bart Jackson, Cache;12. Lyman Sartain, Lawton; 13. Rob Bland, Cyril; 14. Lucas Steele,
Lawton; 15.
Ryan Bailey, Ft Smith, Ark.; 16. Randy Golden, Tuttle; 17. Buddy Honaker, Davis.
Heat 01 --1. Thomas Nunley,
Marlow; 2. Casey McClaskey, Ponca City; 3. Randy Golden, Tuttle; 4. Ed
Dunn, Chattanooga; 5. Lucas Steele, Lawton; 6. Rob Bland, Cyril.
Heat 02 --1. Hunter Marriott,
Brookfield, Mo.; 2. Doug Bragg, Wheatland; 3. Ryan Bailey, Ft Smith,
Ark.; 4.Lyman Sartain, Lawton; 5. Buddy Honaker, Davis; 6. Daniel Cox, Lawton.
Heat 03 --1. Stan Reed Jr,
Oklahoma City; 2. Charlie White, Lindsay; 3. Chadd Howell, Waurika; 4.
Bart
Jackson, Cache; 5. Harold Winton, Jr, Waurika.
ASCS2 Midgets
A-Main 01 --1. Tyler Thomas,
Collinsville; 2. Nick Ivy, Bryont, Ark.; 3. Eric Fenton, Owasso; 4.
Colton
Brewer, Broken Arrow; 5. Matt Ward, Tulsa; 6. Alex Sewell, Broken Arrow; 7.
Scott
Sawyer, Broken Arrow; 8. John James, Iowa Park, Texas; 9. Blake Hahn, Sapulpa.
Limited Modified
A-Main 01 --1. Shane Little,
Lawton; 2. Larry Williams, Lawton; 3. Jeff Autry, Tuttle; 4. Kasey
Pitts,
Geronimo; 5. Cody Whitworth, Tuttle; 6. Mike Little, Lawton; 7. Michael Spencer,
Lawton; 8.
Kenny Horne, Walters; 9. Thomas Poafybitty, Stecker; 10. Jimmy Curtsinger, Cache; 11. Eric Kimbro,
Lawton; 12.
Carl Mitchell, Ft Cobb; 13. Robert Welch, Lawton; 14. Charley West, Tuttle; 15. Michael Reed, Oklahoma
City; 16.
Isaak Hamby, Mustang; 17. Matthew Marsh, Frederick; 18. Terry Little, Lawton; 19. Larry Craig,
Lawton.
Heat 01 --1. Shane Little, Lawton;
2. Kasey Pitts, Geronimo; 3. Mike Little, Lawton; 4. Matthew Marsh,
Frederick; 5. Jimmy Curtsinger, Cache; 6. Michael Reed, Oklahoma City; 7. Isaak
Hamby,
Mustang.
Heat 02 --1. Larry Williams,
Lawton; 2. Kenny Horne, Walters; 3. Michael Spencer, Lawton; 4. Robert
Welch, Lawton; 5. Larry Craig, Lawton; 6. Charley West, Tuttle.
Heat 03 --1. Jeff Autry, Tuttle;
2. Terry Little, Lawton; 3. Cody Whitworth, Tuttle; 4. Thomas
Poafybitty,
Stecker; 5. Carl Mitchell, Ft Cobb; 6. Eric Kimbro, Lawton.
|